Informační systém Uvádění výrobků na trh
Nacházíte se: Domů » Terminologická databáze » ČSN ISO 18437- 6 - termoreologicky jednoduchý materiál

ČSN ISO 18437- 6 - Vibrace a rázy – Určování dynamických mechanických vlastností viskoelastických materiálů – Část 6: Superpozice čas-teplota

Stáhnout normu: ČSN ISO 18437- 6 (Zobrazit podrobnosti)
Datum vydání/vložení: 2019-01-01
Zdroj: https://www.iso.org/obp/ui/#iso:std:iso:18437:-6:ed-1:v1:en
Třidící znak: 011472
Obor: Mechanika
ICS:
  • 17.160 - Vibrace, rázy a měření vibrací a rázů
Stav: Platná
Nahlásit chybu

3.6 termoreologicky jednoduchý materiál

(thermorheologically simple material) materiál, pro nějž lze použít superpozici čas-teplota (3.5)

POZNÁMKA 1 k heslu Materiál, u něhož superpozice selhává, například kvůli vícenásobným přechodům nebo krystalinitě, je termoreologicky složitý. POZNÁMKA 2 k heslu V termoreologicky složitých soustavách neplatí pro všechny relaxační časy při určité teplotě, že je lze jednoduše dát do konstantního poměru s relaxačními časy při jiné teplotě. Vícefázová soustava je proto termoreologicky složitá, pokud jednotlivé posuvové faktory (3.7) závisejí jak na čase, tak na teplotě.

3.6 thermorheologically simple material

material for which time-temperature superposition (3.5) is applicable

Note 1 to entry: A material which fails to superimpose, due to multiple transitions or crystallinity is, for example, thermorheologically complex.

Note 2 to entry: In thermorheologically complex systems, all relaxation times at a certain temperature may not be simply related to the relaxation times at a different temperature by a constant ratio. Thus, a multiphase system is thermorheologically complex if the individual shift factors (3.7) depend on time as well as temperature.

Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám mužeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více zde Souhlasím