ČSN EN IEC 62561-1 ed. 3 - Součásti systému ochrany před bleskem (LPSC) - Část 1: Požadavky na spojovací součásti
| Stáhnout normu: | ČSN EN IEC 62561-1 ed. 3 (Zobrazit podrobnosti) |
| Datum vydání/vložení: | 2024-01-01 |
| Třidící znak: | 357605 |
| Obor: | Hromosvody |
| ICS: |
|
| Stav: | Platná |
3.20 tvarově zajištěný spoj
spojení mezi dvěma kovovými částmi, které umožňuje malý relativní pohyb kovových částí v důsledku tepelné roztažnosti a vlivu prostředí, například sníh, led, vítr
PŘÍKLAD Připojení pomocí švů, přeplátování a zdrhování, falcování se zámkem nebo zaháknutí.
POZNÁMKA 1 k heslu Vhodnost elektrického spojení a elektrická životnost tvarově zajištěného spojení je zkoušena pomocí zkoušky bleskovým proudem.
3.20 form-locked connection
connection between two metal parts which allows a small relative movement of metal parts due to thermal expansion and to environmental load, for example snow, ice, wind
EXAMPLE Connection by means of seaming, overlapping and zipping, locked overlapping or hooking.
Note 1 to entry: The electrical connection suitability and electrical durability of the form-locked connection is tested using a lightning current test.