Informační systém Uvádění výrobků na trh
Nacházíte se: Domů » Terminologická databáze » ČSN EN ISO 14091 - dopad

ČSN EN ISO 14091 - Adaptace na změny klimatu - Směrnice pro zranitelnost, dopady a posuzování rizik

Stáhnout normu: ČSN EN ISO 14091 (Zobrazit podrobnosti)
Datum vydání/vložení: 2021-10-01
Třidící znak: 010991
Obor: Systémy environmentálního managementu
ICS:
  • 13.020.30 - Posuzování dopadu na životní prostředí
  • 13.020.40 - Znečišťování, kontrola znečišťování a konzervace
Stav: Platná
Nahlásit chybu

3.14 dopad

vliv na přírodní a lidské systémy (3.3)

POZNÁMKA 1 k heslu V souvislosti se změnou klimatu (3.5) se termín „dopad“ používá především k označení vlivů extrémních povětrnostních a klimatických jevů a změny klimatu na přírodní a lidské systémy. Dopady se obecně týkají vlivu na životy, způsob existence, zdraví, ekosystémy, ekonomiky, společnosti, kultury, služby a infrastrukturu v důsledku interakce změny klimatu nebo nebezpečných klimatických událostí, ke kterým dochází v konkrétním časovém období, a zranitelnosti (3.12) vystavené společnosti nebo vystaveného systému. Dopady změny klimatu na geofyzikální systémy, včetně povodní, sucha a zvýšení hladiny moře, jsou podmnožinou dopadů označovaných jako „fyzikální dopady“.

[ZDROJ: ISO 14090:2019, 3.8]

3.14 impact

effect on natural and human systems (3.3)

Note 1 to entry: In the context of climate change (3.5), the term “impact” is used primarily to refer to the effects on natural and human systems of extreme weather and climate events and of climate change. Impacts generally refer to effects on lives, livelihoods, health, ecosystems, economies, societies, cultures, services and infrastructure due to the interaction of climate change or hazardous climate events occurring within a specific time period and the vulnerability (3.12) of an exposed society or system. Impacts are also referred to as consequences and outcomes. The impacts of climate change on geophysical systems, including floods, droughts and sea level rise, are a subset of impacts called “physical impacts”.

[SOURCE: ISO 14090:2019, 3.8]

Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám mužeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více zde Souhlasím