ČSN EN ISO 4007 (By DeepL) - Osobní ochranné prostředky - Ochrana očí a obličeje - Slovník
Stáhnout normu: | ČSN EN ISO 4007 (By DeepL) (Zobrazit podrobnosti) |
Datum vydání/vložení: | 2019-07-01 |
Třidící znak: | 832400 |
Obor: | Ochrana očí |
ICS: |
|
Stav: | Platná |
3.10.1.43 světelná odrazivost
ρv
poměr světelného toku (3.4.4) odraženého materiálem v určeném tvaru, čočkou (3.5.1.3), povlakem nebo filtrem (3.10.1.1) k dopadajícímu světelnému toku pro určené osvětlovací těleso ( 3.2.6) a fotopické vidění.
Poznámka 1 k položce: Svítivost se obvykle vyjadřuje v procentech a vypočítává se podle jednoho z následujících vzorců v závislosti na použití a osvětlovací látce:
kde
λ
je vlnová délka světla v nanometrech;
ΦI
je dopadající světelný tok;
ΦR
je odražený světelný tok;
ρ(λ)
je spektrální odrazivost;
SA(λ)
je spektrální rozložení standardního osvětlovacího tělesa CIE A;
SD65(λ)
je spektrální rozložení standardního osvětlovače CIE D65;
S1900 K(λ)
je spektrální rozložení zářiče Planckova černého tělesa při teplotě 1 900 K.
Poznámka 2 k položce: Uvedená hodnota je obvykle hodnota pro jeden povrch. Pokud je uvedena světelná odrazivost pro čočku nebo filtr jako celek, měla by být výslovně uvedena.
Poznámka 3 k položce: Hodnoty SD65(λ)⋅V(λ) jsou uvedeny v tabulce A.3.
3.10.1.43 luminous reflectance
ρv
ratio of the luminous flux (3.4.4) reflected by the material in a specified form, lens (3.5.1.3), coating or filter (3.10.1.1), to the incident luminous flux for a specified illuminant (3.2.6) and photopic vision
Note 1 to entry: The luminous reflectance is usually expressed as a percentage and calculated from one of the following formulae, depending upon the application and illuminant:
where
λ
is the wavelength of the light in nanometres;
ΦI
is the incident luminous flux;
ΦR
is the reflected luminous flux;
ρ(λ)
is the spectral reflectance;
SA (λ)
is the spectral distribution of CIE standard illuminant A;
SD65 (λ)
is the spectral distribution of CIE standard illuminant D65;
S1 900 K (λ)
is the spectral distribution of a Planckian black body radiator at 1 900 K.
Note 2 to entry: The value stated is usually that for a single surface. If the luminous reflectance noted is that for the lens or filter as a whole, this should be explicitly stated.
Note 3 to entry: The values of SD65(λ)⋅V(λ) are given in Table A.3.