Nacházíte se: Uvádění výrobků na trh»Novinky»Vyhláška o podrobnostech nakládání s některými výrobky s ukončenou životností

Vyhláška o podrobnostech nakládání s některými výrobky s ukončenou životností

Vyhláška č. 16/2022 Sb. o podrobnostech nakládání s některými výrobky s ukončenou životností (dělená účinnost viz §34), je prováděcím předpisem k zákonu č. 542/2020 Sb. o výrobcích s ukončenou životností, který nově upravuje odpadové hospodářství.

Vyhláška č. 16/2022 Sb. se týká elektrického a elektronického zařízení (elektrozařízení), baterií a akumulátorů, pneumatik a vozidel.

příloze č. 7 je uveden seznam vybraných technických norem stanovující standardy pro nakládání s odpadními elektrozařízeními a pro ověření, že zpracovatel odpadních elektrozařízení nakládá s odpadními elektrozařízeními v souladu se stanovenými technickými požadavky. Zvýšenou informovaností konečných uživatelů ohledně nakládání s výrobky s ukončenou životností, zlepšením a ověřováním vykazovaných evidencí těchto výrobků a zlepšením postupů při zpracování a dalším nakládání s výrobky s ukončenou životností by měla vyhláška č. 16/2022 Sb. cílit na zlepšení nakládání s výrobky s ukončenou životností a dosažení stanovených cílů zpětného odběru, recyklace a dalších způsobů využití.

Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám mužeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více zde Souhlasím